PříjemRegistracePřihlášeníDomovská stránka hry

 

 STYL PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ

Goto down 
AutorZpráva
Vypravěč
Vyšší moc
Vypravěč


Počet příspěvků : 1414
Postava : Světlo & Temnota

STYL PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty
PříspěvekPředmět: STYL PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ   STYL PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty07.12.13 10:23

Pravidla herních příspěvků
1. Každý hráč hraje pouze za svou vlastní postavu (popř. postavy, pokud chcete brát Duše jako další charaktery) a nemanipuluje s ostatními (mimo non-player-charakterů* a případy, kdy to hráč dané postavy osobně povolí)! Postava může využít magie Hradu dle jejího aktuálního Vztahu s Hradem (viz [You must be registered and logged in to see this link.]; tz. při neutrálním vztahu je možno požádat o přesun zavazadel a rovnou můžete do příspěvku napsat, že Hrad dané věci přesunul, nečekáte na Vypravěče!)
2. Pokud hrajete s dalšími hráči, musíte dát všem možnost zareagovat. Nedomluvíte-li se jinak, vyčkejte alespoň 24 hodin než dalšího hráče v pořadí přeskočíte. 
3. Každý hráč rozlišuje charakter postavy a charakter hráče, mezi hráči nepanuje nevraživost! 
4. Každý hráč podléhá Vypravěči, administrátory řízenou entitou, která má právo ovlivňovat osudy všech! 
5. Pro přidání příspěvku si otevřeme téma, do kterého chceme napsat (místnost) a můžeme využít rovnou okénko na spodní straně k napsání odpovědi (kompletní editor můžeme otevřít kliknutím na ikonku ODPOVĚDĚT), kterou odešleme tlačítkem SEND. POZOR! Příliš krátké příspěvky jsou mazány! Minimální délka je 3 řádky!
6. V případě souboje se s hráčem druhé postavy musíte buď domluvit na výsledku či požádat nezaujatého provozovatele (např. Vypravěč, postavy vyučujících…) o rozsouzení.
7. Pokud jste s jinou postavou v jedné místnosti a není psáno jinak (zpětné dopisování postů, které je však pouze výjimkou), pak jste ve stejnou dobu na stejném místě až do chvíle, kdy některý z vás nenapíše přechod. Nemusíte na sebe reagovat, avšak zároveň si musíte být vědomi, že stále v jedné místnosti jste a tedy by bylo vhodné mít alespoň základní přehled o tom, co druhá postava dělá a zda vás neoslovila či nezpůsobila něco, co by vás oba mělo ovlivnit!

V hodinách... hráč píše tehdy, když má na co reagovat, co psát. Nemusíte (a ani to v zásadě není dobré) čekat na všechny. Boduje se vaše aktivita na hodině, takže čím více kvalitní příspěvky pošlete a čím méně se na vás bude muset čekat, tím lepší hodnocení... 

Teorie herních příspěvků
Činnost píšeme bez úprav textu formou vypravování v první nebo třetí osobě čísla jednotného (prosím, nestřídat).
Přímou řeč píšeme v uvozovkách a tučným písmen (tlačítko Tučné v editačním panelu). Hráči mají povoleno si přímou řeč označovat barvou dle své libosti, kterou však následně nesmějí měnit, aby se předešlo zmatkům.
Myšlenky píšeme kurzívou (tlačítko Kurzíva v editačním panelu), ale na ty obvykle ostatní hráči nereagují! Reagovat na myšlenky mohou pouze Spirituálisové či Duše s magií na to zaměřenou. 
 Myšlenkovou komunikaci mezi postavou a její partnerskou duší píšeme kurzívou (tlačítko  Kurzíva  v editačním panelu) a označujeme barvami dle vlastní volby ( Barva ). Postava má jednu barvu, Duše jinou - vše dle libosti hráče, ovšem po určení barvy se ta nesmí dále měnit, aby se předešlo zmatkům. Informace o barvách si, prosím, přidejte do podpisu, aby bylo jasné, jakou barvu má postava a kterou jsou psány myšlenky Duše.
 Myšlenkovou komunikaci mezi dvěma Dušemi či posílání myšlenek Spirituálisem píšeme kurzívou (tlačítko  Kurzíva  v editačním panelu), tučným písmen (tlačítko  Tučné  v editačním panelu) a označujeme barvami ( Barva ) dle vlastní volby. Duše má jinou barvu než postava, avšak dle libosti hráče, ovšem po určení barvy se ta nesmí dále měnit, aby se předešlo zmatkům. Informace o barvách si, prosím, přidejte do podpisu, aby bylo jasné, jakou barvu má postava a kterou jsou psány myšlenky Duše.
Mimo-herní poznámky píšeme za dvě lomítka (//). Pokud víte, že nebudete mít nějakou dobu možnost psát, informujte takto své spoluhráče, aby na vás nemuseli čekat.
Přesuny píšeme vždy na konec posledního příspěvku v místnosti, za šipky (>>>) či dvě lomítka (//). Máte-li tu možnost, přesouvejte se poctivě mezi místnostmi, které spolu sousedí (např. z Knihovny vedou dveře pouze do Vstupního sálu). Přirozeně však chápeme, že hrajete-li sami, nejspíše se při přesunu např. z pokojů nebudete chtít vláčet do jídelny skrze několik oblastí (např. Jižní věž >>> Kruhová chodba >>> Vstupní sál >>> Velký Jídelní Sál), ovšem pokud v některé z místností, skrze kterou procházíte, někdo je, měli byste se tam zastavit, je-li to možné (aby nedocházelo k nesmyslným situacím, jakože postava prochází např. z podzemí skrze vstupní sál, kde se něco zajímavého děje, a když vejde do jídelny, tak o tom, co se děje v místnosti, kterou musela logicky projít, neví). 
 V případě, že chcete do textu přidat obrázky či dlouhé texty písniček, čiňte tak buď s pomocí odkazu nebo spoileru ( Spoiler ), ať není stránka zaplácaná spoustou obrázků. Jsme textová hra!

Ukázky herních příspěvků (správně X špatně)
„To je ale děsný den,“ povzdechla jsem si, když jsem se svalila do křesla. Člověk, aby se utrénoval k smrti, pomyslela jsem si, protože dneska jsem měla opravdu perný den. Ta tělocvikářka nás prostě nemohla nechat chvíli vydechnout, ba dokonce to vypadalo, že jí naše mučení těší! Rozhodně, rozhodně nás chtěla donutit vypustit duši.

Chenoa Alicia Baile vstoupila do místnosti. Na tváři měla krvelačný úsměv a pohledem klouzala po přítomných studentech. „Copak si nemůžu nikoho z nich dát k večeři? Mám hlad…“ postěžovala si své kamarádce a pohodila svými hnědými vlasy. Žízeň je pro nás děsně nesnesitelná, pomyslela si, a jazykem si přejela po zubech, snažíc se odolat nutkání udělat si svačinku z některého z přítomných.


A: Běžela jsem rychle na hodinu, abych přišla v čas, avšak bylo to nad mé síly. Když jsem vběhla dovnitř, všichni studenti, kteří již seděli v lavicích, se na mě otočili. Zamumlala jsem omluvu a pak na vyzvání vyučující sedla do své lavice ke své nejlepší kamarádce. No což, tak jsem zaspala. Určitě nejsem první ani poslední.
B: Když se A objevila ve dveřích, učitelka nevypadala zrovna moc příjemně. V každém případě, za chvíli už si sedla ke mně do lavice. „Máš pravdu, nemuseli by z toho dělat takovou vědu,“ špitla jsem směrem k ní a pak se pokusila věnovat opět výkladu, jelikož ta stará fúrie uměla být pořádně protivná.
>>> Osoba A ovlivňuje ostatní postavy a osoba B odpovídá na myšlenky, jako by byly vyřčeny nahlas.

Vstoupila do místnosti a všichni padnou nad její krásou. Skočila jsem po nejbližším studentovi a vysála ho. >>> Kromě toho, že je příspěvek hrozně krátký, tak osoba ovlivňuje ostatní postavy a mění čas i styl psaní herních příspěvků.

Výjimky z pravidel
* Pravidlo číslo 1. neplatí ve zvláštních případech non-player charakterů (NPC), které se aktuálně nachází v oblastech: 
• Knihovna... NPC Lynx Jimenézová (pouze v době provozu knihovny, tz. mimo poledne, noc a ráno!). Informace o postavě naleznete přímo v Knihovně. Běžnému studentstvu není povoleno postavu přesouvat do jiných herních oblastí!
• Ošetřovna... NPC Oliver Certari a Skylar. Informace o postavách naleznete přímo na Ošetřovně. Běžnému studentstvu není povoleno postavy přesouvat do jiných herních oblastí!


Pravidla pro věkové omezení...
  • Celá hra na ALES je věkově omezena na 15 let, vzhledem k zaměření OTRPG.
  • Párování postav je čistě ve vaší režii... komu se to nelíbí, ten nechť dané příspěvky jednoduše nečte.
  • Příspěvky, které jsou nevhodné pro děti a mladistvé (18+) píšeme do místností v rubrice 18+, popřípadě se jeden či dva takovéto příspěvky mohou objevit ve správně označeném spoileru (ikonka bloku s žlutým vykřičníkem). Pro možnost číst a psát příspěvky do této rubriky musíte požádat o vstup do [You must be registered and logged in to see this link.] čímž souhlasíte s tím, že vám již 18 let bylo! Zároveň se tam taktéž můžete ujistit o tom, že hráč, se kterým se chystáte hrát lechtivé scény do této skupiny taktéž patří...


Naposledy upravil Vypravěč dne 23.03.18 8:44, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
 
STYL PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Academia Lunae et Solis :: Informace-
Přejdi na: